در مرحله اولیه یعنی مرحله تصمیم گیری مشتری، راهنمای خرید می‌ تواند به مشتریان شما کمک کند. آنها به دنبال یک محصول هستند، اما نمی ‌دانند که دقیقا چه چیزی برایشان مهم است. شما می ‌توانید به آنها کمک کنید تا تصمیمات هوشمند بگیرند و فروشگاه اینترنتی یا شرکت تان را به عنوان یک مرجع قابل ‌اعتماد به دیگران معرفی کنید.

چگونه یک راهنمای خرید بنویسید؟

مخاطبین هدف شما ممکن است برای اولین بار محصول شما را ببینند و اطلاعات کمی در مورد آن داشته باشند. ارائه راهنمای خرید به مشتریان، یک نمای کلی و ساختار یافته از حقایق اساسی و تصمیمات مهم به آنها می ‌دهد.

  • در خواست ها و سوالات مشتری را از مکالمات مشتری و فروش، بازار یا رسانه های اجتماعی خود جمع آوری کنید تا ببینید مردم با چه گزینه هایی روبرو هستند و در هنگام خرید محصول بیشتر چه چیزی را مد نظر قرار می دهند.
  • مهم‌ ترین پاسخ ‌ها را فهرست کنید و توضیح دهید چه زمانی یک نوع محصول خاص را انتخاب کنند.
  • راهنمای خود را بررسی کنید تا ببینید آیا اطلاعات شما عینی و واقعی است و یا می‌ توانید از آن با حقایق یا اعداد پشتیبانی کنید.
  • از ویراستاران بخواهید کلماتی را که درک نمی‌ کنند را مشخص کنند و مطمئن باشند که محصول را بعد از خواندن راهنما انتخاب می‌ کنند.
  • راهنما را در وب سایت خود منتشر کنید و آن را برای موتورهای جستجو بهینه کنید.

چگونه یک راهنمای خرید به کسب ‌و کار ما کمک می‌ کند؟

کمک به مشتریان برای خود یک هدف خوب است، اما کسب و کارها نیز برای بقای خود نیاز به فروش دارند. داشتن راهنمای خرید به طور غیر مستقیم از فروش شما حمایت می ‌کند:

  • با اشتراک اطلاعات در مورد محصول، اعتماد و اقتدار ایجاد کنید. بعد از اینکه مشتری به شما اعتماد کند، مسلما از شما خرید خواهد کرد و سپس به یک مشتری همیشگی تبدیل خواهد شد.
  • به مشتریان اطمینان دهید که به جای احساس غرق شدن در سایت و ترک سایت شما، بتوانند به درستی محصول مورد نظرشان را انتخاب کنند.
  • با هدایت مشتریان به کالای مناسب، امکان برگشت محصول را کاهش دهید.
  • یک راهنمای خرید همچنین می تواند به سئوی شما نیز کمک کند: سؤالاتی که در راهنمای خود ذکر می کنید کلمات کلیدی مناسبی برای جذب مشتری بیشتر از طریق گوگل هستند.

فهرست سوالات مهم

یک ساختار خوب، لیست سوالات مهم در مورد محصول است. سپس می ‌توانید گزینه ‌های مختلف موجود را توضیح داده و توضیح دهید که چه زمانی برای انتخاب هر گزینه زمان مناسبی است.

به عنوان مثال:

"می خواهید از چکمه های خود در هوای گرم استفاده کنید یا در هوای سرد؟ از کفش های پیاده‌ روی چرمی در هوای گرم استفاده کنید، آنها عرق را بهتر کنترل می ‌کنند و احتمال ظهور تاول ‌ها را کاهش می ‌دهند. در مناطق سردتر، از کفش‌ های چرم مصنوعی استفاده کنید، چون آنها عایق بهتری هستند و پاهایتان را گرم نگه خواهند داشت."

چنین واقعیت های اساسی به مشتریان جدید کمک می کند تا درک کنند که چه معیارهایی را برای چکمه های پیاده روی خود جستجو کنند. اطلاعات موجود در راهنمای خرید آنها باعث می شود تا خریداران اطمینان بیشتری داشته باشند. در یک راهنمای خرید مشتریان شما کشف می کنند که چه سؤالاتی را باید بپرسند. این مجموعه مشتری را از صفحه ای که سوالات رایج مشتریان است جدا می کند.

اطلاعات عینی باعث ایجاد اعتماد می شود!

در فاز بررسی محصول، مشتریان هنوز آماده خرید نیستند، آنها می‌ خواهند بدانند که نیازهای آنها متناسب با این محصول هست یا نه. واقعیت‌ های عینی روشن به جای بازاریابی یا فروش اجباری، این درک را به افراد خواهند داد و دست آنها را در انتخاب و خرید بازتر خواهد گذاشت.

از این حقایق برای تمرکز بر یافتن محصول مناسب استفاده کنید. این به مشتریان دلیل خوبی برای اعتماد به شما می ‌دهد. حقایق و ارقام عینی نیز نشان می‌ دهند که شما در این زمینه یک مرجع مورد اعتماد هستید. ترکیب اعتماد و اقتدار، شرکت شما را بسیار جذاب جلوه می دهد.

همه چیز را ساده نگه دارید.

به یاد داشته باشید که در حال نوشتن یک راهنمای خرید برای افرادی هستید که هرگز تا پیش از این، این نوع محصول را خریداری نکرده اند. آیا مطمئن نیستید که متن راهنمای تان به اندازه کافی واضح باشد؟ از برخی دوستان تان بخواهید آن را بازخوانی کنند و به آنها اجازه دهید هر کلمه ‌ای که درک نمی ‌کنند را مشخص کنند.

مشتری را به سمت خرید از خودتان سوق دهید.

مشتریان قبل از خرید محصولات بصورت آنلاین تحقیق می کنند. در این مرحله یک راهنمای خرید می تواند بسیار مفید باشد. دلایل کافی برای خرید از خودتان را به مشتری بدهید.