جنسیس الکتریکی در راه است

خودروی جنسیس G70

برند جنسیس که مخصوص خودروهای لوکس کمپانی هیوندای است، با ساخت G90 شکل گرفت و با عرضه‌ی G80 کامل‌تر شد. حالا هیوندای قصد دارد با عرضه‌ی 4 مدل جدید تا انتهای سال 2020 این برند را تقویت کند و یکی از مدل‌های مورد نظر آنها، یک جنسیس کاملا الکتریکی است.

منفرد فیتزگرالد، نایب‌رئیس بخش جنسیس و یکی از مدیران ارشد سابق لامبورگینی، در گفتگو با Automotive News بیان کرد که جنسیس الکتریکی بدون شک در راه است. او گفت: "ما مطمئنا قصد داریم از رانشگرهای متفاوت در برند جنسیس استفاده کنیم و بسیار بسیار واضح است که جنسیس الکتریکی جزء برنامه‌های ماست."

این مقام رسمی از ارائه‌ی تاریخ دقیق برای تولید جنسیس الکتریکی خودداری کرد، اما آن طور که به نظر می-رسد خیلی نباید برای دیدن این خودرو صبر کنیم. فیتزگرالد اضافه کرد: "من فکر می‌کنم خودروهای الکتریکی آینده‌ی صنعت خودرو هستند." می‌دانیم که هیوندای قرار است در سال 2018 یک خودروی الکتریکی با برد بیش از 200 مایل را عرضه کند، حدس ما این است که جنسیس تماما الکتریکی هم در همان بازه معرفی خواهد شد.

خودرویی که برند هیوندای را دریافت خواهد کرد، در رقابت مستقیم با شورلت بولت 2017 قرار خواهد گرفت. اما جنسیس الکتریکی مطمئنا قیمت بالاتری در بازار خواهد داشت و می‌تواند رقیب خودروهای تسلا محسوب شود.

سوال دیگر کلاس‌بندی خودرو است، آیا یک سدان خواهد بود یا یک شاسی‌بلند؟ حدس زده می‌شود که این خودرو بر پایه‌ی جنسیس 2018 G70 طراحی شود، البته اول باید نظر مشتریان را سنجید. ساخت یک مدل کاملا جدید جنسیس که قبلا دیده نشده هم ممکن است اتفاق بیفتد.

کابین خودروی جنسیس G70