ب. ام. و. ممکن است سری 8 را برگرداند!

شایعات در مورد بازگشت سری 8 ب. ام. و. قوت گرفته اند. سری 8 جدید با استفاده از تکنولوژی‌های جدید ب. ام. و. نظیر بدنه‌ی کربنی و موتورهای توربوشارژ، می‌تواند به این کمپانی مونیخی کمک کند که در بازار خودروهای کوپه، رقیب همیشگی خود یعنی مرسدس بنز را شکست دهد.

یکی از مدیران طراحی ب. ام. و.، آدریان فن هویدانک، از این ایده استقبال کرده است. در مصاحبه‌ی او با Top Gear، وقتی در مورد سری 8 جدید از او سوال پرسیده شد، وی پاسخ داد: "مطمئنا ما از وضع فعلی کمپانی راضی هستیم، اما ب. ام. و. شرکتی است که موفقیت‌های دیروز را کافی نمی‌پندارد. ما به طور مداوم در پی گسترش دادن محصولات‌مان هستیم، همان‌طور که قبلا هم این کار را کرده‌ایم، و سری 8 به نظر انتخاب مناسبی می‌رسد."

با توجه به صحبت‌های او می‌توان به بازگشت سری 8 محبوب امیدوار بود. خودروی E31 از سری 8 که از سال 1989 تا 1999 تولید می‌شد، 30,621 دستگاه فروش داشت. حالا بعد از 17 سال ب. ام. و. شاید آن را به قرن بیست و یکم معرفی کند. فن هویدانک همچنین اضافه کرد: "هر چه انتخاب بیشتری به مشتری بدهید، فروش هم بیشتر خواهد بود."

خودروی کوپه ب ام و سری 8

ب. ام. و. می‌تواند با استفاده از مواد پلیمری و فیبر کربنی، سری 8 را به دنیای مدرن بیاورد. موتورهای V8 توربوشارژ 4.4 لیتری که در حال حاضر در M5 و M6 استفاده می‌شوند، می‌توانند اتخاب مناسبی برای سری 8 جدید باشند و جایگاه آن را در بازار خودروهای کوپه محکم کنند.

از طرف دیگر، ب. ام. و. قصد دارد از سال 2020 به بعد نسل جدیدی از خودروهای خود را تولید کند که مطمئنا این نسل در جهت خودروهای الکتریکی و خودران حرکت خواهد کرد. فن هویدانک به سایت Top Gear گفت: "من باور دارم که از سال 2020 به بعد، تکنولوژی بار دیگر تغییرات جدی خواهد داشت. انتظار داریم دیجیتالی و هوشمند شدن خودروها در این بازه‌ی زمانی به طور کامل اتفاق بیفتد. این باعث می-شود طراحی‌ها و ... فرصت‌های جدیدی شکل بگیرند."

ما فعلا در انتظار دیدن سری 8 جدید هستیم، شما چطور؟

خودروی کوپه ب ام و سری 8