سانگ یانگ در سال 2017 یک رکستون جدید می سازد

کمپانی کره‌ای سانگ‌یانگ قصد دارد در سال 2017 از یک استراتژی هجومی استفاده کرده و سه مدل جدید وارد بازار کند. یکی از این خودروها، نسل دوم شاسی‌بلند رکستون است که قبلا از خودروی مفهومی Y400 برای نشان دادن برخی از ایده‌های طراحی در آن استفاده شده بود. مدیر عامل سانگ‌یانگ، آقای جون سیک چوی، در مصاحبه با نشریه‌ی AutoExpress، از ساخت رکستون 2017 خبر داد و همچنین به برنامه‌هایی برای نوسازی تمام خودروهای این شرکت اشاره کرد.  

پیش‌بینی می‌شود که رکستون 2017 از موتور توربوی GDI 2 لیتری استفاده کند که البته هنوز قدرت آن به طور دقیق مشخص نشده است. طراحی و ساخت این موتور جدید بر عهده‌ی مالکان فعلی سانگ‌یانگ، یعنی شرکت هندی ماهیندرا و ماهیندرا بوده است.

مدل تولیدی رکستون جدید، در اواسط سال 2017 نمایش داده خواهد شد و فروش آن هم احتمالا به اواخر سال موکول می‌شود. مدیر عامل سانگ‌یانگ خبر داد که طراحی این خودرو بسیار شبیه به Y400 خواهد بود. Y400 یکی از خودروهای مفهومی سانگ‌یانگ است که یک شاسی‌بلند بزرگ را به نمایش می‌گذارد.

خودروی مفهومی سانگ یانگ Y400

 بنابراین، می‌توانیم انتظار تغییر ظاهر کلی را برای رکستون 2017 داشته باشیم. علاوه بر این، امکانات جدیدی هم به رکستون اضافه خواهد شد. تکنولوژی‌های جدیدی که در رکستون استفاده خواهند شد، آن را به سمت رده‌های بالای بازار سوق داده و بر قیمتش می‌افزایند. با این حال مدیر عامل شرکت بیان کرد که با وجود افزایش قیمت، رکستون 2017 بسیار رقابتی‌تر خواهد بود.

رکستون تنها مدلی که بروزرسانی می‌شود نخواهد بود. سانگ‌یانگ قصد دارد مدل جدیدی از کوراندو را هم بسازد. کوراندو هم مانند برادر بزرگترش از یک پلتفرم جدید استفاده خواهد کرد، این بار پلتفرم خودروی تیوولی. سانگ‌یانگ علاوه بر این، قصد ساخت یک وانت جدید هم دارد.

این شرکت کره‌ای قصد دارد با معرفی این خودروها به بازار آسیا و اروپا، فروش سالانه‌ی خود را به 200,000 برساند. لازم به ذکر است که سانگ‌یانگ در سال گذشته کمتر از 100,000 خودرو فروخت و برنامه‌های آنها ممکن است بیش از حد بلندپروازانه باشد. مدیر عامل این شرکت همچنین اشاره کرد که آنها قبل از ورود به بازار آمریکا، باید به فکر تغییر نام کمپانی باشند. به گفته‌ی او این شرکت با نام "سانگ‌یانگ" در آمریکا شانسی برای رقابت نخواهد داشت.

خودروی مفهومی سانگ یانگ Y400